ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13789113
*
nr 1378 9113
Spegel
79x49cm
Utrop:
600 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 februari 2021
kl 20:05:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/2 17:59:47
1
300 kr
15/2 16:23:15
2
400 kr
15/2 16:58:44
1
600 kr
15/2 17:25:51
2
500 kr
15/2 17:25:51
1
600 kr (Budbetjänt)
15/2 17:50:11
3
700 kr
15/2 19:01:41
4
800 kr
15/2 19:09:20
3
900 kr
15/2 19:29:36
4
1.000 kr
15/2 19:37:51
3
1.100 kr
15/2 19:56:17
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1378 9113
Spegel
79x49cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 februari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/2 17:59:47 | 1 | 300 kr |
15/2 16:23:15 | 2 | 400 kr |
15/2 16:58:44 | 1 | 600 kr |
15/2 17:25:51 | 2 | 500 kr |
15/2 17:25:51 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
15/2 17:50:11 | 3 | 700 kr |
15/2 19:01:41 | 4 | 800 kr |
15/2 19:09:20 | 3 | 900 kr |
15/2 19:29:36 | 4 | 1.000 kr |
15/2 19:37:51 | 3 | 1.100 kr |
15/2 19:56:17 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:14